Zdrowie, Zdrowy tryb życia

Dieta i aktywność seksualna

Od lat poszukuje się produkty spożywcze, które mogą mieć znaczący wpływ na naszą sprawność seksualną. Poszukiwania te odbywały się w wielu różnych miejscach na całym świecie. Także starożytna chińska medycyna podpowiada co jeść, aby poprawić swoją sprawność seksualną. W współczesnym świecie temat ten cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, większe mamy też możliwości zbadania tego co tak naprawdę i w jakim stopniu wpływa na naszą sprawność seksualną, tak więc o wiele łatwiej jest odpowiednio wybrać to co powinno się w celu jej poprawienia spożywać.

Medycyna chińska pośród wielu różnych produktów spożywczych poleca oczywiście żeń szeń, ale zacząć można od powiedzmy sobie podstaw, a mianowicie od tego, aby do swojej codziennej diety dołączyć w większych ilościach warzywa, najlepiej spożywane na surowo, bowiem wtedy też zawierają one zdecydowanie więcej składników odżywczych, które warto jest w swojej diecie zastosować. Warzywa pomocne są oczywiście nie tylko jako afrodyzjaki, stanowią doskonałe źródło witamin i innych składników odżywczych w zasadzie dla całego organizmu. Jeśli już natomiast koncentrujemy się na samych afrodyzjakach to dodać powinniśmy do nich także owoce. Po pierwsze są to truskawki czy też awokado. Produkty te, nie są zwykle obecne na co dzień w naszej diecie, ale warto pamiętać o ich właściwościach i odpowiednio zadbać o to, aby w naszej diecie one także się znalazły.

Pomocne okazują się także owoce morza, a zwłaszcza ostrygi i małże. Oba te artykuły spożywcze nie są u nas dosyć popularne, ale jest to specyfik który można zjeść chociażby na wakacjach czy też w dobrej restauracji gdzie nie ma ryzyka iż produkty te mogłaby być w jakimkolwiek stopniu nieświeże. Swoją dietę pod tym względem należy także uzupełnić o orzechy. Orzechy doskonale wpływają na aktywność seksualną, ale jak się też okazuje pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy czy też zawału serca, w sporej mierze dlatego, że dosyć znacznie obniżają one ogólny poziom cholesterolu we krwi.

Dodaj komentarz