Choroby, Informacje

Groźne choroby weneryczne

Choroby weneryczne od dawna stanowiły poważny problem dla służby zdrowia różnych krajów. Istnieje wiele cech, które wyróżniają je spośród innych chorób o charakterze społecznym. W przeciągu ostatnich lat zauważa się wzrost zachorowań na choroby weneryczne nie tylko w Polsce ale na terenie całego świata. Zadziwiającym jest fakt, iż wzrost ten występuje w okresie, który charakteryzuje się znacznym postępem wiedzy lekarskiej.

Postęp ten dotyczy zarówno rozpoznania jak i sposobów leczenia. Choroby weneryczne przenoszone są drogą płciową. Zakażenie, którąś z nich na pewno nie będzie należało do przyjemnych rzeczy. Skutki takiego zakażenia mogą być różne dla naszego organizmu, a zależeć to będzie oczywiście od tego jaką chorobą zakaziliśmy się. choroby weneryczne dzielą się przede wszystkim na: grzybicze, wirusowe, bakteryjne, a także pasożytnicze. Nie da się ukryć, iż najgroźniejszą grupą są wirusowe, ponieważ zaliczyć do nich możemy m.in. AIDS. Choroba ta jest niezwykle niebezpieczna dla ustroju człowieka i spora część zarażonych pacjentów, umiera. Jeżeli chodzi o rozmieszczenie populacji zarażonej to największy odsetek społeczeństwa chorych na AIDS zamieszkuje kontynent afrykański, a zwłaszcza jego południową część. Leczenie chorób wenerycznych nie jest łatwe, więc zdecydowanie lepiej jest im zapobiegać.

Można to robić przez unikanie stosunków seksualnych, lub ograniczenie ich do jednego partnera, który będzie stały. Niezwykle ważne jest by pamiętać o stosowaniu prezerwatywy, mimo iż nie dają one stuprocentowej ochrony, zawsze zmniejszają szansę zarażenia się groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wart zauważenia jest fakt, iż zdecydowana większość chorób wenerycznych nie powoduje śmierci, o ile jest w odpowiedni sposób leczona. Osoba, która zauważy u siebie objawy, do których na pewno będą zaliczać się: wysypka, swędzenie w okolicach intymnych, powinna jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Nie należy od razu wpadać w panikę, ponieważ większość tych chorób można wyleczyć za pomocą farmakoterapii.

Dodaj komentarz