Zdrowie

Problemy z oddychaniem i migdałkami

DzieciU małych dzieci, a zwłaszcza noworodków niekiedy schorzenia takie jak katar u niemowlaka mogą być dosyć problematyczne. W przypadku dzieci nie zawsze możliwe jest zastosowanie typowych sposobów, jakie stosuje się chociażby u osób dorosłych jednak nie oznacza to wcale, że pozbycie się kataru nie jest u małych dzieci możliwe.

W wielu przypadkach po prostu wystarczy zastosować odpowiedniej klasy spray do nosa, dzięki któremu możliwe jest skuteczne i trwałe pozbycie się kataru. Można też zastosować maści, ale muszą być to maści odpowiednio dobrane do potrzeb noworodków, u których stosuje się w wielu schorzeniach zupełnie odmienne metody leczenia niż w przypadku dorosłych osób czy też starszych dzieci.

Zagrożenia

W przypadku noworodków nawet zgaga może okazać się ogromnym problemem. Typowe leki, które stosuje się na zgagę raczej nie powinny być w przypadki tak małych dzieci używane, aczkolwiek można zastosować różne domowe metody, które pozwalają pozbyć się typowych objawów zgagi. Jeśli przyczyną zgagi będzie refluks, który jest od czasu do czasu stwierdzany także u noworodków to konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Na całe szczęście najczęściej przyczyny zgagi u noworodków są zupełnie bardziej banalne. Może być to nieprawidłowa pozycja podczas snu czy też niewłaściwa dieta. Zgaga częściej pojawia się u bardzo małych dzieci, u starszych jeśli już to nie jest to aż tak groźne jak u noworodków. Czasem u małych dzieci pojawiają się też problemy takie jak zapalenie węzłów chłonnych.

Interwencja pediatry

Tutaj konieczna jest już niestety ale interwencja pediatry, który dokładnie może określić co w przypadku konkretnego dziecka mogło takie właśnie zapalenie wywołać. Im szybciej znajdzie się przyczynę takiego stanu rzeczy tym szybciej można będzie podjąć odpowiednie leczenie. Czasem problemy z węzłami chłonnymi mogą być tylko objawem chorób takich jak zapalenie migdałków. Migdałki można jednak dzięki odpowiedniej terapii wyleczyć bardzo szybko. W razie problemów może zostać też przeprowadzone ich wycięcie.

Dodaj komentarz