Zdrowy tryb życia

Suplementy – od czego zacząć?

Suplementy – od czego zacząć?Jeżeli tylko jesteś świadomy przyczyny, jesteś w stanie znaleźć rozwiązanie. w końcu to motto powinno przyświecać naszemu działaniu. To, że znamy objawy, które jesteśmy w stanie usunąć jeszcze niekoniecznie usunie przyczynę problemu.

Jaka jest przyczyna obecnie nieciekawej, a nawet tragicznej sytuacji zdrowotnej krajów rozwiniętych i rozwijających się? Warto będzie sobie zdać sprawę z faktu wyjałowienia gleby, która jest wykorzystywana do produkcji produktów spożywczych na masową skalę.

Niedobór odżywczy

Pamiętajmy, że nie używa się na potężnych obszarach naturalnych kompostów czy obornika, jak to miało miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu na o wiele mniejszych obszarach rolniczych. Możemy również zapomnieć o warzywach, owocach, czy zbożach w pełni wartościowych w substancje odżywcze pochodzących z sieci sklepów, sprzedających produkty w ogromnej ilości. Ponadto sam ubytek pożywienia w składniki odżywcze takie jak witaminy i minerały jest w nich  zatrważający. Jeśli tylko nadal będziemy mogli czerpać makroskładniki takie jak węglowodany, białka, czy tłuszcze z pożywienia w miarę przyzwoitych ilościach i proporcjach, to już modyfikacje genetyczne sprawiają zaburzenie wielkości tychże składników jak ma to miejsce w zbożach np. w pszenicy, zawierającej gluten (mieszanka białek), który stał się potężną zmorą w diecie młodego człowieka.

Świadomy wybór

Cząsteczka obecnego glutenu w pszenicy różni się w stosunku do pszenicy produkowanej kilkadziesiąt lat temu. Są to bardzo ważne sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas zbagatelizowane wobec czego miejmy je na uwadze podczas wyboru suplementów diety. Wiele cennych informacji będziemy mogli pozyskać od lekarzy oraz dietetyków, którzy na podstawie badań klinicznych ocenią stan zdrowia i dopasują suplementacje.

Dodaj komentarz