Zdrowy tryb życia

Jakie suplementy diety najlepsze?

Jakie suplementy diety najlepsze?Obecne produkty spożywcze zostały przygotowywane w taki sposób, aby miały jak najdłuższą datę ważności. Dodatkowo liczne sieci sklepów, wielkie supermarkety dążą do tego, aby zaoszczędzić udostępniając klientom produkty w zdecydowanej większości pasteryzowane.

Nabiał na półkach sklepowych nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z probiotycznym produktem, wspomagającym trawienie i wielokrotnie potrzebnym jak zsiadłe mleko, czy nawet kefir. Nie dość, że nasza codzienna dieta jest oparta na niekorzystnych połączeniach to w dodatku zawiera zbyt mało witamin, a także minerałów. W ten sposób mamy brokuł, który wygląda jak brokuł, jednak nie zawiera on tego, co powinien nam dawać..

Sztuczne jedzenie?

Nikt tego nie sprawdza, dodatkowo nikt nie bada poziomu makroskładników, ich jakości a także ilości mikroskładników i na tej podstawie nie określa się poziomu zdrowotności, jakości danego produktu w stosunku do właściwości leczniczych. Są to wyjątkowo ważne sprawy, które w żaden sposób nie mogą być przez nas bagatelizowane wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Bowiem wiemy, że wg. medycyny współczesnej, akademickiej pokarm nie jest leczniczy.

Pestycydy

Drugą bardzo ważną sprawą jest nadmiar w glebie a także w plonach środków ochrony roślin. Całą listę środków używanych obecnie przez rolników możesz przeczytać – inaczej mówiąc szeroko pojętych pestycydów. Przytoczone fakty przekładają się na nasze zdrowie, a raczej przyczyniają się do coraz to większej plagi, jaką zauważamy. Fakty te mówią same za siebie, że nie dostarczamy odpowiednio dużych ilości nieprzetworzonych, czystych makroskładników a także mikroskładników do naszego organizmu z naszej diety.

Dodaj komentarz