Bez kategorii

Główne przyczyny chorób

Główne przyczyny choróbJakie są główne przyczyny chorób? Do nich właśnie zalicza się niedobory substancji odżywczych. Wystarczający jest tylko ubytek jednego lub kilku witamin, czy minerałów i organizm nie będzie miał jak utrzymać równowagę w organizmie. Nadmiar toksyn różnego pochodzenia: zanieczyszczeń wody, powietrza, gleby, pożywienia: metali ciężkich, pestycydów to kolejne przyczyny występowania wielu różnych chorób.

W wyniku zanieczyszczenia i zakwaszenia w organizmie powstają choroby autoimmunologiczne skorelowane z zapaleniami w wyniku przerostu bakterii, wirusów, pasożytów w korzystnym do ich rozrostu środowiska. Ponadto w obecnych czasach przy występowaniu powyższych czynników, przychodzi nam na ratunek, oprócz zmiany diety na odpowiednie produkty spożywcze, suplementacja.

Suplementacja

Ta korzystna jest tylko i wyłącznie przy odpowiednim dobraniu produktów suplementacyjnych, odpowiednich dawkach i odpowiednim połączeniu. Można ją wykorzystać w celu: profilaktycznym. W dosyć krótkim czasie możliwe staje się zabezpieczenie podaży substancji, których mamy niedobory. W ten sposób poprzez suplementację będziemy mogli podnieść poziom witamin, minerałów, których brakuje w naszej codziennej diecie. Jeśli tylko nie ma żadnych symptomów chorobowych, suplementacja profilaktyczna stanowi zabezpieczenie przed wieloma niedoborami i nierównowagą, a w efekcie przed chorobami.

Stosowanie suplementów

W międzyczasie uczymy się różnicować tak produkty spożywcze, by dojść do momentu zabezpieczenia podaży danych składników z diety. Patrzymy na suplementację krótkoterminowo, ale z długotrwałym efektem. Suplementy bowiem należy stosować przez kilka miesięcy i należy robić przerwę, by organizm sam dążył do wykorzystania danych substancji odżywczych z pożywienia, oczywiście jeśli w międzyczasie poprawiamy stan układu trawiennego. Suplementacja profilaktyczna wzmacniająca organizm dzięki któremu nasz organizm szybciej i efektywniej ochrania nas przed rozrostem któryś z patogenów.