Choroby

Co jest przyczyną chorób?

Co jest przyczyną chorób?Suplementy diety pozwalją sięgnąć do przyczyn nierównowagi, a więc przyczyn powstawania wielu chorób. Suplementy odpowiednio dobrane mogą dodatkowo służyć jako środek pro-leczniczy.

Najlepiej jest, by odpowiednio dobrać plan suplementacyjny z osobą doświadczoną, ekspertem i kontrolować postępy przy pomocy doświadczonego lekarza mającego otwarty umysł i o wiele większą wiedzę z zakresu naturalnych terapii, aniżeli lekarz, który ma wiedzę medyczną. Odpowiednia suplementacja pozwala na sukcesywnie usuwać toksyny z organizmu, neutralizowanie wolnych rodników i toksyn już krążących w krwiobiegu i limfie, uruchomienie organów oczyszczających, dążąc do uruchomienia mechanizmów oczyszczania, które każdy organizm posiada, ale może być zablokowany. Poprzez suplementację można udrożnić kanały oczyszczające, które stały się nieaktywne, jak wątroba, limfa (nawet krew), nerki i jelita. Suplementacja jest w tym wspaniała!!!

Dawkowanie suplementów

Wielokrotnie spotkałam się z sytuacją odstawienia (przy współpracy z lekarzem prowadzacym) leków farmakologicznych i zamianę ich na profilaktyczną suplementację (a więc na pożywienie). Czy nie jest to wspaniałe, że skoncentrowane substancje odżywcze działają pro-leczniczo? Podział suplementacji na profilaktyczną i pro-leczniczą nasuwa różnice w poziomie wykorzystania dawek danych preparatów, a te dzielimy na: Dawki profilaktyczne (podane na opakowaniach produktów) Dawki pro-lecznicze (3 razy wyższe od dawek profilaktycznych) (oparte na wieloletnich badaniach naukowych wielu instytutów, potwierdzających brak skutków przedawkowania. Nie można również pominąć dawek klinicznych, które są 10 razy wyższe jak profilaktyczne. Te dawki można stosować przy współpracy ze światłym lekarzem.

Profilaktyka

Jeśli jesteśmy zdrowi i chcemy utrzymać dobre zdrowie, używamy dawek profilaktycznych (niskich, w zależności od wskazań na opakowaniach produktów, np. wskazany poziom podaży dziennej witaminy C dla osoby dorosłej to około 2 gramy. Warto dodać, że w przypadku stresu, infekcji zapotrzebowanie na witamina C drastycznie wzrasta i dlatego należy podnieść jej dawkę do dawek pro-leczniczych.

Dodaj komentarz