Zdrowy tryb życia

Dawki profilaktyczne

Dawki profilaktyczneJeżeli chodzi o dawki profilaktyczne to używamy są one wtedy, gdy wiemy, że z pewnością nie dostarczamy ich w diecie lub są czynniki, które zaburzają wydzielanie się pewnych substancji w organizmie, tak jak jest to w przypadku witaminy D3. W okresie jesienno – zimowym praktycznie nie wytwarzamy naturalną metodą witaminę D3 przy użyciu promieni słonecznych.

Już na przełomie grudnia-stycznia poziom witaminy D3 drastycznie spada, w wyniku braku słońca. Jeśli dodatkowo dana osoba nie dodaje większych ilości produktów spożywczych w diecie zawierających witamina D3, należy się spodziewać, że będą w tym czasie już spore niedobory i odporność w tym okresie bardzo spadnie. Wskazana jest wtedy suplementacja na wysokim poziomie, tzn. w dawkach można powiedzieć „pro-leczniczych” jak np. min. 8000 IU wit D3 oprócz około 2000 IU w diecie.

Suplementacja przy niedoborze

Nie zapominajmy o tym, że odpowiednio ważna jest suplementacja, która wskazana jest w przypadkach niedoborów witamin z grupy B, kiedy wykorzystanie ich w diecie jest zablokowane (przy zachwianiu produkcji kwasów żołądkowych, a także przy wyjałowieniu mikroflory, która jak wiemy „produkuje” dla nas witaminy z grupy B. W przypadku, gdy jest to konieczne z uwagi na pojawiające się objawy i symptomy chorobowe, używamy suplementacji w zdecydowanie wyższych dawkach, dlatego że mamy znacznie większą nierównowagę w organizmie, o wiele większe niedobory, większe zanieczyszczenie organizmu, z którym sobie nasze układy nie radzą, i potrzebujemy konkretnego planu, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Dobór suplementów

By to zrobić, należy skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalisty. Nie jest łatwo samemu dobrać suplementy i kontrolować etapy odwracania symptomów nierównowagi w organizmie i nie poleca się tego robić na własną rękę. Najczęstszymi efektami ubocznymi, które potwierdzają skuteczność są objawy Jarisha-Herxheimera. Suplementy diety pomagają uniknąć wielu problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz