Zdrowy tryb życia

Jak kupować suplementy diety?

Jak kupować suplementy diety?Suplementy diety to jedzenie – jeśli je się je garściami, w zbyt dużych ilościach i bez uzasadnienia to pamiętajmy, że mogą zaszkodzić tak, jak szkodzi nadmiar soli czy tłuszczu. Jeżeli jednak w odpowiednich dawkach zostaną one wprowadzone do naszej codziennej diety to możemy być pewni, że pomogą nam na wszystko: na oczy, na spuchnięte nogi na wątrobę, na włosy.

Mogą korzystnie wpłynąć na każdy element organizmu albo całe ciało (a nawet i duszę) hurtem. Wiele z dostępnych środków na rynku posiada bardzo dobrą reklamę co niewątpliwie wpływa na ich popularność. Rzeczywistość jednak nie jest aż tak piękna i raczej nie ma co liczyć na to, że łykanie pigułek-suplementów garściami skutecznie kogoś uzdrowi. W szczególności, że do leków im bardzo daleko i na pewno nie można ich utożsamiać. Są to środki spożywcze, czyli jedzenie.

Suplementy – co to?

O tym, czym są suplementy diety i jakie mogą nieść ze sobą właściwości, postanowiło Polaków wspólnie zawiadomić 12 instytucji m. in. Główny Inspektorat Farmaceutyczny i Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym wysłały listy do 315 producentów i dystrybutorów suplementów diety, chcąc zwrócić im uwagę na reklamy – nie zawsze rzetelnie i wyczerpująco informujące o właściwościach tych produktów. Suplementy diety na pewno warto będzie wprowadzić do naszej codziennej diety wobec czego warto będzie się tego trzymać. Są to bardzo ważne kwestie wobec czego nie należy o nich zapominać ani na moment.

Gdzie szukać porad

Wiele praktycznych porad będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych, które opisują poszczególne suplementy diety oraz ich wpływ na nasze zdrowie. Możemy być pewni, że dzięki nim zyskamy wiele dobrego i usprawnimy funkcjonowanie naszego organizmu.

Dodaj komentarz