Informacje

Wybieramy pastę do zębów

Wybieramy pastę do zębówNawilżacze – jednym z najczęściej stosowanych jest gliceryna. To składnik, który znajduje się w większości past do zębów. To dzięki nim pasta do zębów jest cały czas wilgotna i nie wysycha będąc jeszcze w tubce. Gliceryna sprawia również, że pasta do zębów posiada kremową konsystencję, a dzięki temu proces czyszczenia zębów staje się o wiele prostszy.

Nie można również pominąć detergentów – czyli inaczej zwanych środków powierzchniowo- czynnych. W pastach będziemy mogli znaleźć zwykle laurylosiarczan sodu. Dzięki niemu podczas mycia zębów zostaje wytworzona pomocna piana. Antyseptyki to z kolei substancje, które działają bakteriobójczo, a dzięki temu zabezpieczają pastę przed degradacją w trakcie przechowywania jej w opakowaniu. Jednakże nie powinno być one stosowane w paście za dużo, ponieważ mogłyby zniszczyć bakterie, jakie są w jamie ustnej- również te, które działają pozytywnie na nasze zdrowie.

Ciekawe rady

Pominąć nie można również cząstek ścierających – nierozpuszczalnych ziarenek węglanu wapnia, czyli inaczej kredy. W sposób mechaniczny eliminują bakterie, a także resztki pokarmu, często także płytkę nazębną. Dzięki nim zapobiegamy powstaniu próchnicy, jak i pojawieniu się kamienia nazębnego. Substancje smakowe – jeśli zabrakłoby substancji smakowych to mycie zębów stałoby się czynnością niemiłą, a nawet wręcz odrzucającą. Wybór substancji smakowych jest ogromny.

Szkliwo zębów

Związku fluoru – Jeśli chodzi o fluor to jest on wręcz niezbędnym składnikiem szkliwa zębów. Fluor naprawia wszelkiego rodzaju ubytki, które są wywołane poprzez bakterie. Trzymając się tych zasad podczas zakupu pasty do zębów możemy mieć pewność, że sięgniemy po właściwą. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte wobec czego warto będzie się nich trzymać. Możemy być pewni, że wybór konkretnego rozwiązania wiąże się dla nas z wieloma korzyściami.

Dodaj komentarz