Informacje

Pasta do zębów – ideał powinien

Pasta do zębów - ideał powinien Czyszczenie powierzchni zębów zarówno z osadów, jak i resztek pokarmu to zadanie, które powinno spełniać dobra pasta do zębów. Warto dodać, że przede wszystkim powinna ona uodparniać zęby na powstawanie próchnicy.

Pozytywnie wpływać na dziąsła to kolejne zadanie, jakie powinna ona spełniać. Warto jest również dodać, że nie powinna działać w szkodliwy sposób na szkliwo nazębne i błonę śluzową naszej jamy ustnej. Zaleca się aby miała przyjemny smak i zapach. Substancje czyszczące i ścierne powinny w swoim składzie każdej pasty do zębów. Zwykle wypełniają one od 20 do 60% całej tubki. Dzięki nim pasta posiada właściwą konsystencję. Substancje te są również odpowiedzialne za usuwanie płytki nazębnej, jak i osadu. Jeżeli tylko używamy ich nadmiernie to podrażniają i ścierają szkliwo nazębne, przy tym odsłaniają szyjki, no i powodują ubytki abrazyjne.

Substancje w paście

Warto również dodać, że skutkuje to pojawieniem się nadwrażliwości zębów. Substancje czyszczące są to najczęściej: drobiny krzemionki, sole wapnia, jak i hydroksypatyty. Właściwa wielkość to około 10 mikrometrów przy owalnym kształcie. Cząsteczki tego rozmiaru i kształtu nie niszczą szkliwa. Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to wskaźnik ścieralności zębiny RDA. Znajduje się to na etykiecie.

Pasty do wrażliwych zębów

W pastach do zębów wrażliwych wartości te powinny wynosić niej więcej 30- 38. pasty wysokościerne, a także pasty do zębów dla palaczy mają dużo wyższy wskaźnik RDA, ponieważ sięga on aż 194. Kiedy RDA rośnie powyżej 100 to producenci zwykle nie zamieszczają takich informacji na etykiecie. Lepiej w takim wypadku zrezygnować z zakupu pasty. Trzymając się tych zasad będziemy mogli dokonać wyboru odpowiedniej pasty do zębów. Jest to bardzo ważną sprawą, która w żaden sposób nie może zostać przez nas pominięta. Zdecydowanie warto się tego trzymać wobec czego miejmy na uwadze ten jakże ważny dla nas fakt. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas pominięte w żaden sposób.

Dodaj komentarz