Informacje

Popularni producenci past do zębów

Popularni producenci past do zębówBardzo często zadawanym pytaniem jest to: czy dzieci mogą korzystać z past przeznaczonych dla dorosłych? Absolutnie nie! Dlaczego? Otóż z tego powodu, że mają zbyt wysoki poziom fluoru. Bardzo małe dzieci powinny jednak używać past do zębów bez zawartości fluoru, ponieważ bardzo często nie umieją wypluwać pasty do zębów.

Jeżeli jest problem ze znalezieniem pasty bez fluoru to można szczotkować zęby bez pasty do zębów. W wieku 2-4 lat stężenie fluoru powinno wynosić od 250-500 ppm, dla starszych dzieci w wieku 5-7 lat stężenie fluoru powinno wynosić ok. 1000ppm. Ponadto nie zapominajmy o tym, że pasty do zębów dla najmłodszych dodatkowo posiadają bardzo delikatny smak. Niektórzy producenci oferujący swoje produkty specjalnie nie wytwarzają past o zapachu i smaku łakoci, aby nie zachęcić najmłodszych do połykania pasty.

Pasta wybielająca

Pasty wybielające to kolejna grupa past do zębów, po które warto sięgnąć. Pasta do zębów, która zawiera w sobie właściwości wybielające jest jedną z najbardziej popularnych i nie ma chyba osoby, która by chociaż raz w życiu jej nie kupiła. Przecież każdy z nas marzy o śnieżnobiałym rodem z Hollywood uśmiechu. Nie zapominajmy również o tym, że praktycznie każda pasta do zębów o działaniu wybielającym w sposób mechaniczny, lub chemiczny usuwa osad, a także płytkę nazębną z powierzchni szkliwa. Żadna z past do zębów nie może wybielić podstawowej tkanki zęba, zwanej zębiną.

Pasta mechaniczna

Pasty mechaniczne posiadają w sobie bardzo dużo składników ściernych, czyli różnego rodzaju drobinki, czy granulki, które potocznie nazywane patentami. Na rynku dostępne jest mnóstwo past, które w chemiczny sposób rozpuszczają, bądź też wywołują rozpulchnienie osadu nazębnemu. Dzięki temu zabiegowi szczoteczka ma łatwiejszą pracę. W niektórych pastach znajdziemy formuły wybielające Cytroxain, bądź cytrynę, lub sodę oczyszczoną. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte.

Dodaj komentarz