Informacje

Pasty do zębów wrażliwych

Pasty do zębów wrażliwych Zęby, które wykazują nadwrażliwość, kiedy cieniutka warstwa szkliwa nie ochrania skutecznie przed zmiennością temperatury. Dodatkowo odsłonięte kanaliki zębinowe przewodzą bodziec termiczny, jak i sam bodziec mechaniczny wprost do miazgi zęba.

Niemniej jednak jest na ten problem kilka skutecznych sposobów poprzez zabezpieczenie kanalików zębinowych. Przede wszystkim do pasty do zębów dodaje się chlorek strontu, który zamyka kanaliki zębinowe. Innym sposobem wyjątkowo powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest zahamowanie przewodnictwa bodźców poprzez dodanie chlorku, bądź azotanu potasu do past. Pasty do zębów, które opóźniają starzenie zębów i czyszczą protezy

Chętnie wybierane pasty

Na rynku zaczęły się również pojawiać pasty do zębów, które usiłują zatrzymać młodość naszych zębów. To właśnie one zawierają kompleksy minerałów, które nie tylko odbudowują szkliwo, ale i zapobiegają procesowi starzenia się zębów. Dodaje się je przede wszystkim do past także witaminę E, która poprawia kondycję dziąseł, a także dzięki niej dziąsła nie cofają się. Wraz z wiekiem niestety tracimy zęby. Uzupełniamy je protezami ze względów zdrowotnych, ale i estetycznych.

Protezy

Wszyscy, którzy posiadają takowe zęby muszą chronić zarówno zęby naturalne, jak i zęby sztuczne. Aby dokładnie oczyścić protezę musimy użyć do tego innej szczoteczki, jak i innej pasty. Różnią się bowiem składem substancji czyszcząco- ściernymi. Te składniki zostały dobrane w ten sposób, aby zapewniły czystość protezie, a także nie niszczyły i nie rysowały jej. Trzymając się tych kilku zasad podczas wyboru pasty do zębów mogą wnieść wiele dobrego do naszego życia. Są to wyjątkowo ważne dla nas kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Trzymając się nich wniesiemy wiele dobrego do naszego życia wobec czego warto będzie z tego właśnie zdawać sobie sprawę. Wiele praktycznych porad dostaniemy ze stron internetowych podejmujących daną tematykę.

Dodaj komentarz