Informacje

Na co powinniśmy uważać przy wyborze pasty do zębów?

Na co powinniśmy uważać przy wyborze pasty do zębów?Jaka pasta do zębów będzie najlepsza? Przede wszystkim należy unikać past smakowych, które mogą powodować liczne reakcje alergiczne, a w szczególności jeżeli jesteśmy uczuleni na konserwanty, substancje smakowe i koloryzujące.

Starajmy się również unikać past, które zawierają laurylosiarczan sodu, to substancja, która potęguje pienienie się pasty, działa jednak drażniąco przede wszystkim u osób z chorobami dziąseł. Ważny jest również poziom fluoru. Jednym z najważniejszych czynników, który powinien decydować o wyborze pasty do zębów staje się zawartość fluoru. To właśnie ten składnik ma za zadanie chronić nasze szkliwo przed rozpadem, mikropęknięciami i pozwala na jego odbudowę przez remineralizację uszkodzeń. Zęby, które myte są pastą bogatą w fluor są mniej narażone na działanie kwasów powstałych w wyniku procesów gnilnych w jamie ustnej.

Nadmiar fluoru

Musimy uważać jednak na nadmiar fluoru, aby nie doprowadzić do fluorozy objawiającej się najczęściej białymi przebarwieniami na zębach. Są to wyjątkowo ważne dla nas kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Trzymając się nich podczas wyboru konkretnego rozwiązania będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszej pasty do zębów. Jeżeli zobaczymy tego typu objawy na swoich zębach koniecznie skontaktujmy się ze stomatologiem. Do używania na co dzień odpowiednie są pasty z zawartością około 1300-1500 ppm, większość past zawiera 500-1500 ppm.

Pomocne składniki w pascie

Warto szukać past zawierających fluorek sodu, fluorek cynawy, fluorek potasu lub fluorki organiczne tzw. fluoroaminy. Możemy być pewni, że wtedy używanie danej pasty przyniesie nam wiele dobrego wobec czego warto będzie się tego właśnie trzymać. Wybierając pastę do zębów warto uczulić się na kilka wyjątkowo ważnych aspektów, które w znaczący sposób wpłyną na nasze zdrowie. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte.

Dodaj komentarz