Informacje

Jak wybrać dobrą pastę do zębów?

Jak wybrać dobrą pastę do zębów?Jaka pasta do zębów będzie najlepsza? Podobne działanie niosą ze sobą pasty zwalczające kamień nazębny. Są one bogate we fluor i składniki zapobiegające odkładaniu się kamienia nazębnego, przez co w znaczący sposób minimalizują rozwój licznych chorób dziąseł.

Dodatkowo pasty przeciw kamieniowi nazębnemu zawierają cytrynian cynku, chlorek cynku i priofosforan potasu, a niektóre z nich zawierają również triklosan, który zabija zalegające na powierzchni zęba bakterie. Zdaniem wielu ekspertów najlepiej jednak działają pasty zawierające węglan wapnia, citroxaine, perlit, priofosforan sodu lub potasu, uwodnioną krzemionkę czy dwuwęglan sodu.

Jaki rodzaj pasty wybrać?

Ważne jest też aby wybrać pastę z odpowiednim stopniem ścieralności. Zwykle jednak zalecane będą pasty z parametrem RDA (parametr ścieralności) 30-70, gdzie pasty z parametrem 30 są zalecane dla zębów nadwrażliwych, a 100 do usuwania osadów z powierzchni zębów. Co z pastami wybielającymi? Dodatkowo zdecydowana większość dostępnych past wybielających jest bezpieczna dla szkliwa, pamiętajmy jednak, że takie pasty powinniśmy stosować na zęby przepłukane wodą. Ponadto nie stosujmy jednocześnie past wybielających, pasków wybielających i płynów do płukania wybielających. W ten sposób możemy uszkodzić szkliwo, podrażnić dziąsła i błonę śluzową. A więc jaką wybrać pastę do zębów? Są to dla nas wyjątkowo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte. Trzymając się nich będziemy pewni, że dokonamy właściwego wyboru.

Pamiętaj o zapoznaniu się ze składem pasty

Kupując pastę, czytajmy również ich skład. Jeżeli nie wiemy jaka pasta do zębów będzie dla nas w pełni odpowiednia, to wybierajmy proste produkty, które nie mają intensywnego smaku mięty, mające spełnić tylko jedną funkcję usunięcia płytki bakteryjnej z jamy ustnej. Nie wybierajmy past smakowych, które zawierają substancje smakowe, konserwanty i substancje koloryzujące, które mogą powodować reakcje alergiczne. Trzymając się tych kilku zasad uda nam się uniknąć wielu nieprzyjemności.

Dodaj komentarz