Informacje

Pasta do zębów- jaką wybrać?

Pasta do zębów- jaką wybrać?Znienacka skończyła mi się pasta do zębów? Po jaką sięgnąć? Komercyjna, z fluorem, kupiona pod wpływem ówczesnej wiedzy to Twój ostatni wybór? A że skończyła się znienacka, to jakąś trzeba było zakupić.

Wielu wybiera najmniejsze zło, czyli tanią polską pastę do zębów dla dzieci. A teraz już pół wieczora siedzą w Internecie i szukają tej jedynej, lub co najmniej kilku sensownych do wyboru. Jeżeli i Ty szukasz pasty bez fluoru, bo jak się okazuje fluor owszem, jest zębom potrzebny, ale w minimalnej ilości. Łatwo będzie zatem przedawkować. A to grozi fluorozą, która przejawia się plamami na zębach, które powodują ubytki szkliwa. Więc nie ma co przesadzać z fluorem.

Kwestie wyboru pasty

Drugie kryterium – możliwie bez chemii, czyli tych wszystkich składników naturalnie, chętnie z upraw ekologicznych, bez konserwantów, barwników, testów na zwierzaczkach, itp. Nawet nie marzę, że uda mi się znaleźć coś, co spełni wszystkie kryteria, ale przynajmniej trochę. Na przykład bardzo dobre są pasty indyjskie, np. Himalaya, tylko że wchodzi w grę transport i zanieczyszczanie środowiska. Plus nie wiadomo, w jakich warunkach jest robiona, czy nie wpuszczają zanieczyszczeń do rzeki i np. nie zatrudniają dzieci. Bo jeśli pominąć te wątpliwości, to na pewno są dobre produkty. Trzymając się tych kilku zasad bez wątpienia uda nam się podjąć decyzję o wyborze najlepszej dla nas pasty do zębów. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas pominięte w żaden sposób wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Więcej informacji

Możemy być pewni, że wybór konkretnego rozwiązania będzie dla nas wyjątkowo cennym doświadczeniem wobec czego warto będzie się tego trzymać. Pomocne są na pewno informacje, które znajdziemy na wielu stronach, które podejmują daną tematykę. Sięgając do wiedzy tam dostępnej dowiemy się wszystkiego, co będzie dla nas najbardziej potrzebne. Są to kwestie wyjątkowo dla nas ważne wobec czego warto będzie się ich trzymać.

Dodaj komentarz