Informacje

Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów? Jeżeli chodzi o historię pasty do zębów to rozpoczyna się ona już w starożytności. Dla naszych przodków pasta do zębów była jedynie środkiem kosmetycznym, dodatkowo nie znali oni jej właściwości zdrowotnych.

Podobnie jak my, stosowali ją głównie w celu posiadania pięknych, śnieżnobiałych i lśniących zębów oraz świeżego zapachu z ust. Niemniej jednak początkowo, np. w starożytnym Egipcie, pasta do zębów uzyskiwana była ze sproszkowanych kości zwierząt, poroży, kopyt, czy też skorupek jajek. Rzymianie czyścili zęby pumeksem zmieszanym z octem. Warto jest również wspomnieć, że Persowie, martwiąc się o swoje szkliwo, stosowali sproszkowane muszle ślimaków i gips, jako pierwsi zaczęli również walczyć z nieświeżym oddechem – poprzez dodawanie do pasty pachnących mieszanek ziołowych. Należy również dodać, że skład dzisiejszej pasty do zębów w głównej mierze zawdzięczamy Anglikom, którzy zapoczątkowali mieszanie pasty z gliceryną.

Historia pasty do zębów

Od 1908 roku rozpoczęto masową produkcję past w tubkach – zastąpiły wcześniej stosowane słoiki, od tego czasu rozpoczyna się komercyjna historia pasty do zębów. Dodatkowo nie zapominajmy o tym że dbanie o odpowiednią higienę i pielęgnację jamy ustnej, obok zbilansowanej diety, to jedna z najważniejszych czynności, które mają wpływ na zdrowie naszych zębów i dziąseł. Pamiętajmy, że zęby potrzebne są nam przez całe życie, niektórzy uważają nawet, że promienny uśmiech i zdrowe zęby są najlepszą wizytówką człowieka, dlatego też warto zadbać o ich prawidłową

Zgrany duet

Ważną kwestią jest wybór odpowiedniej szczoteczki oraz pasty do zębów, mają one bowiem znaczący wpływ na skuteczność szczotkowania zębów. Jak zatem wybrać, spośród tak wielu wariantów past do zębów, ten najodpowiedniejszy dla nas? Pasty do zębów wymagają dokładnego sprawdzenia zanim sięgniemy po określony wariant. Jest to wyjątkowo ważną kwestią, której nie możemy w żaden sposób pominąć.

Dodaj komentarz