Informacje

Jak kupić dobrą pastę do zębów?

Jak kupić dobrą pastę do zębów?Wybór odpowiedniej pasty do zębów nierzadko potrafi przysporzyć bólu głowy każdemu. Kiedy jednak w grę wchodzi zakup pasty dla dziecka, powinniśmy jednak zachować podwójną ostrożność. W końcu pochopna decyzja w przy sklepowej półce, może skutkować licznymi nieprzyjemnościami i zagrożeniami dla zdrowia malucha.

Najważniejszym składnikiem w zdecydowanej większości past do zębów jest fluor. To dzięki jego obecności w paście, szkliwo zębów staje się odporne na działanie szkodliwych kwasów i bakterii. Kłopot w tym, że fluor, podobnie jak wiele innych środków stosowanych w nadmiarze, może zaszkodzić nie tylko zębom, ale i zdrowiu. Trzeba jednak pamiętać, że osoby dorosłe nie mają się wprawdzie czego bać, w ich przypadku zagrożenie spowodowane fluorem w paście do zębów praktycznie nie występuje.

Jak myć zęby u małych dzieci

Niemniej jednak zupełnie inaczej wygląda to w przypadku małych dzieci, a zwłaszcza niemowląt.  Dzieci do szóstego roku życia zwykle połykają pastę w czasie czyszczenia zębów, dlatego też przeznaczone dla nich pasty mają obniżoną zawartość fluoru, dostosowaną do wieku dziecka. Połykanie i przewlekłe spożycie fluoru może bowiem doprowadzić do groźnej choroby – fluorozy. Należy przestrzegać, aby maluchy nie przesadzały także z ilością pasty nakładanej na szczoteczkę, jak ma to często miejsce w reklamach. Między innymi z tego względu, większość szczoteczek dla dzieci, ma na środku, kolorowe włosie, wskazujące ilość pasty, jaka powinna zostać nałożona na szczoteczkę.

Proces czyszczenia zębów

Czyszczenie zębów odpowiednią ilością pasty, dostosowanej do wieku dziecka, sprawi, że nie będzie ono narażone na wystąpienie fluorozy. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas pominięte wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Możemy być pewni, że dzięki nim zyskamy wiele dobrego wobec czego miejmy to na uwadze już teraz.

Dodaj komentarz