Informacje

Uprawa i wykorzystanie trawy cytrynowej

Uprawa i wykorzystanie trawy cytrynowejMimo faktu, że coraz bardziej popularna staje się trawa cytrynowa to jednak nie spotyka jej się na wszystkich półkach sklepowych.  Jeszcze rok temu nie wiele osób o niej słyszało. Nasionka dość szybko i licznie wykiełkowały. Niemniej jednak spora jej część była bardzo delikatna i zginęła, bo nie odsłoniłam w porę folii i młode siewki zginęły z powodu zbyt wysokiej temperatury.

Pozostałe siewki bardzo szybko rosły i kiedy na dworze nie było już ryzyka przymrozków wysadziłam je do ogrodu. Już w połowie lata pierwsze źdźbła miały po kilkadziesiąt centymetrów. Już na takiej trawie cytrynowej można zacząć sobie robić pierwsze herbatki z własnej trawy cytrynowej. Oczywiście ochota, aby spróbować zgrubiałej części rośliny, ale była jeszcze dość mała i najwyżej wyszłaby 1 potrawa. Można łatwo przesadzić więc trawę do doniczki i na zimę należy ją przenieść do mieszkania.

Troska i opieka

Wiosną, w połowie maja trawa cytrynowa wróciła do ogrodu. Połowa została w doniczce, bo nie byłam pewna, czy w gruncie nie zostanie zaatakowana przez jakieś szkodniki, lub wyschnie. Pamiętając o tak istotnych kwestiach możemy być pewni, że dokonamy najlepszego wyboru pośród wszystkich dostępnych. Trzymając się tych zasad będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego dla nas rozwiązania.

Gdzie kupić trawę cytrynową?

Trawa cytrynowa jest możliwa do kupienia za sprawą sklepów internetowych. W ten oto sposób za sprawą sprzedaży wysyłkowej towar zostanie nam dostarczony pod wskazany adres. Możemy być pewni, że takowy wybór przyniesie nam wiele dobrego co bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę. Decydując się na owe rozwiązanie będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego produktu na rynku. Jest to sprawa, która w żaden sposób nie może zostać przez nas pominięta wobec czego należy z niej właśnie zdawać sobie sprawę. Trzymając się tych kilku zasad będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego dla nas rozwiązania.

Dodaj komentarz