Zdrowy tryb życia

Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowaTrawa cytrynowa mimo faktu, że pochodzi z Azji, obecnie uprawia się ją niemal na całym świecie, głównie w strefie tropikalnej i krajach śródziemnomorskich. Jest to produkt, po który decyduje się sięgać coraz to więcej osób. Niewiele jest jednak roślin mających tak wszechstronne zastosowanie.

Jedni dostrzegają w niej przede wszystkim liczne walory smakowe, a jeszcze inni natomiast bogate właściwości lecznicze. W Azji dodawana jest do różnego rodzaju potraw, lubiana ze względu na swój cytrynowy smak, pozbawiony goryczki charakterystycznej dla cytryny. W tym miejscu warto nadmienić, że sposobów jej przyrządzania jest mnóstwo, właściwie jedyne ograniczenie stanowi tylko wyobraźnia kucharza. Medycyna ludowa to jedno z nich.

Właściwości trawy cytrynowej

Ze względu na liczne właściwości lecznicze trawa cytrynowa znalazła swoje zastosowanie w medycynie ludowej. Dodawana jest ona do popularnego w Ameryce Południowej naparu na bazie yerba mate nadaje mu orzeźwiający, cytrynowy aromat, a spożywanie tego duetu ponoć zwiększa koncentrację i rozjaśnia umysł. Dodatkowo w Indiach palczatka, która inaczej zwana jest trawa cytrynowa wykorzystywana jest w leczeniu niestrawności i braku apetytu, a także jako lek przeciwkaszlowy, rozkurczowy, przeciwreumatyczny oraz antybakteryjny. Chińczycy wierzą, że sporządzony na jej bazie napój pomaga w leczeniu bólów głowy i brzucha. W brazylijskiej medycynie ludowej trawa cytrynowa od wieków stosowana jest jako środek przeciwdepresyjny, uspokajający i nasenny. Trzymając się tych kilku zasad będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego dla nas rozwiązania. Zdecydowanie warto będzie się tego trzymać wobec czego miejmy to na uwadze.

Więcej informacji znajdziemy w internecie

Wiele praktycznych informacji w temacie będziemy mogli dostać ze stron internetowych zajmujących się zgłębianiem właściwości leczniczych takiego produktu jak trawa cytrynowa. Zdecydowanie warto sięgać do podobnych informacji, ponieważ wniosą one wiele dobrego do naszego codziennego funkcjonowania.

Dodaj komentarz