Zdrowy tryb życia

Trawa cytrynowa – właściwości lecznicze i zastosowanie

Trawa cytrynowa - właściwości lecznicze i zastosowanieKto by pomyślał, jak wiele zalet może posiadać trawa cytrynowa. Ta roślina nie jest jednak zwyczajna. Trawa cytrynowa pochodzi z tropikalnych obszarów Azji i kryje w sobie niespodziewaną ilość zalet. Okazuje się, że to wartościowa roślina posiada długie i ostrozakończone liście, które wydzielają ładny, cytrynowy zapach.

Trawa cytrynowa dorasta nawet do 150 cm wysokości. Jej smak jednak przypomina cytrynę z domieszką imbiru. Trawa cytrynowa posiada swoje szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w medycynie ludowej ze względu na swoje szerokie właściwości lecznicze. Właściwości trawy cytrynowej to kolejna sprawa, która wymaga dokładnego przeanalizowania.

Zalety trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają regenerować skórę. Poza tym jest ona bogata również w witaminę A, która sprawia, że cera zachowuje na długo świeży i młody wygląd. Ponadto przemywanie twarzy naparem z trawy cytrynowej pomaga zwalczyć trądzik. Miłośnicy trawy cytrynowej wierzą, że wpływa ona również na zapach ciała. Dodatkowo pomaga ona regulować pracę porów skóry i zneutralizować przykre zapachy wynikające z nadpotliwości. Poza tym, zapach jej skutecznie odstrasza uciążliwe owady: meszki, muchy i komary (najlepiej mieć olejek z trawy cytrynowej). Wykazano, że trawa cytrynowa ma niezwykłe właściwości przeciwnowotworowe.

Właściwości trawy cytrynowej

Przeprowadzono badania udowodniły, że trawa cytrynowa posiada właściwości antynowotworowe. Powoduje ona bowiem apoptozę (zaprogramowaną śmierć) komórek nowotworowych. Badacze wykazali, że wystarczy regularne parzenie jednego gramu trawy cytrynowej w filiżance herbaty by uzyskać profilaktyczny efekt. Jest to kwestia, która nie może zostać przez nas w żaden sposób pominięta wobec czego należy z niej właśnie zdawać sobie sprawę. Trawa cytrynowa bez wątpienia powinna zostać wprowadzona do naszej codziennej diety.

Dodaj komentarz