Czy warto sięgać po trawę cytrynową?
Zdrowy tryb życia

Czy warto sięgać po trawę cytrynową?

Czasopismo naukowe „Journal of Pharmaceutical Sciences” opublikowało informacje o wpływie flawonoidów zawartych w trawie cytrynowej na powstrzymywanie rozwoju nowotworów. Szczególną rolę ma tu przeciwutleniacz – luteina.

Warto dodać, że wykonuje się z niej kadzidełka, ponieważ zapach ich korzystnie wpływa na koncentrację, wspomaga procesy myślowe, przyspiesza przyswajanie wiedzy (dlatego poleca się ją wszystkim uczącym się), usuwa zmęczenie spowodowane długotrwałym wysiłkiem umysłowym. Warto jest również wspomnieć, że ma właściwości przeciwdepresyjne.

Atrybuty trawy cytrynowej

Napar z trawy cytrynowej obniża gorączkę, pomaga na ból głowy, niestrawność i brak apetytu. Reguluje trawienie to kolejna zaleta wprowadzenia trawy cytrynowej do codziennej jadłospisu. Wykorzystywana również jest jako lek przeciwkaszlowy, rozkurczowy, przeciwreumatyczny oraz antybakteryjny. Herbata z trawy cytrynowej to świetne rozwiązanie, gdy na przykład dopadła nas jakaś infekcja. Obniża poziom cholesterolu, usuwa nadmiar tłuszczu i inne toksyny z organizmu. Substancje zawarte w trawie cytrynowej obniżają ciśnienie krwi, poprawiając jej przepływ w organizmie.

Sok z trawy cytrynowej

Picie soku z trawy cytrynowej pomaga w walce z nadciśnieniem. Wybór takiego rozwiązania pomoże nam cieszyć się prawidłowym funkcjonowaniem organizmu. Możemy być pewni, że nie pożałujemy raz podjętej przez nas decyzji wobec czego warto z niej właśnie zdawać sobie sprawę. Wiele cennych informacji w temacie pozyskamy ze stron internetowych, które publikują nowinki. Sięgając do tego typu informacji będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat korzyści wynikających ze stosowania takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz