Jak zrobić napar z trawy cytrynowej ?
Zdrowy tryb życia

Jak zrobić napar z trawy cytrynowej ?

Trawa cytrynowa jest coraz to powszechniej stosowana. Sięgają po nią niemal wszyscy, którzy chcą poprawić wygląd i samopoczucie. Zazwyczaj jest ona spożywana w formie naparu – w tym celu należy ( 1 łyżeczka trawy / 250 ml wody) gotować susz przez ok. 10 minut a następnie przecedzić i podawać.

Do smaku można odrobinę posłodzić. Niezwykle wartościowy staje się olejek cytrynowy. Pamiętajmy, aby olejku cytrynowe nie nanosić bezpośrednio na skórę, okazuje się że mogą okazać się zbyt drażniące, ale wymieszać go np. z oliwką dla niemowląt. Badania wykazały, że ma właściwości bakteriobójcze. Jest więc szczególnie polecany na zakażenia przewodu pokarmowego i oddechowego, a także do leczenia grzybicy i świerzbu. Hamuje on rozwój grzybów – w tym drożdżaków oraz pleśniaków. Od wieków znane są jego właściwości odkażające, stąd zastosowanie w leczeniu m.in. trądziku.

Atuty Trawy cytrynowej

W medycynie ludowej olejek stosowany był w leczeniu stanów zapalnych i owrzodzeń. Stosowanie na włosy trawy cytrynowej działa przeciw łupieżowi i niszczy wszy tak często atakujące dzieci. Możemy być pewni, że wybór takich produktów przyniesie nam wiele dobrego wobec czego warto o tym właśnie pamiętać. Trawa cytrynowa wykazano, że działa uspokajająco i łagodząco w sytuacjach stresowych. Polecany na bóle głowy i migreny. Olejek ten stosuje się jako składnik kosmetyków ujędrniających piersi. Delikatnie rozgrzewa, co niewątpliwie doskonale przyda się na chłodne dni. Możemy być pewni, że takowy wybór będzie dla nas strzałem w dziesiątkę w związku z czym nie należy o tym zapominać ani na moment.

Zawsze warto sprawdzić internet

Wiele praktycznych informacji w temacie dostaniemy ze stron internetowych, które opisują działanie oraz właściwości trawy cytrynowej. Sięgając do informacji tam zamieszczonych będziemy mogli cieszyć się wyborem rozwiązania, które będzie dla nas wyjątkowo korzystne. Zdecydowanie warto z tego właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz