Czy nawilżanie skóry jest ważne?
Uroda

Czy nawilżanie skóry jest ważne?

Każdy z nas powinien codziennie dbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Z wiekiem staje się to coraz bardziej konieczne, dlatego trzeba zacząć już od najmłodszych lat. Dzięki temu nie tylko opóźnimy pojawienie się oznak starzenia się, czy zredukujemy zmarszczki, ale przede wszystkim zapobiegniemy powstawaniu licznych stanów zapalnych skóry, czy wstąpieniu problemu suchej skóry.

Kiedy w naszym organizmie jest za mało wody, a my nie dbamy o właściwe nawilżanie skóry, może dojść do zachwiania równowagi wodno-lipidowej. Co to oznacza? Nasza skóra momentalnie stanie się szorstka, mało elastyczna i ulegnie pogorszeniu jej wygląd, znacznie szybciej pojawią się tez zmarszczki.

Kremy nawilżające

Obowiązkową pozycją w kosmetyczce każdego człowieka powinien być zwykły krem nawilżający. osoby poniżej 20. roku życia powinny stosować delikatne kremy, które nie zawierają dodatkowych składników wzmacniających, natomiast w następnych latach warto korzystać z kosmetyków, które dedykowane są osobom w konkretnym wieku. Posiadają one specjalnie dobrane składniki, a także ich ilość aby właściwie nawilżyć i nawodnić skórę. Pamiętajmy także o piciu wody, która ma bardzo duży wpływ na naszą skórę – picie przynajmniej półtora litra wody dziennie spowoduje, że skóra zachowa naturalny koloryt, będzie elastyczna i odpowiednio nawilżona.

Kosmetyki nawilżające

W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny daje nam tak wiele możliwości, że grzechem byłoby z nich nie korzystać. Bardzo często korzystamy na przykład z maseczek nawilżających, które są doskonałym sposobem na wzmocnienie naszej skóry. Zawierają zwykle większą dawkę niektórych składników, dzięki czemu intensywnie nawilżają i pozostawiają naszą skórę gładką i zdrową. Warto używać również toniki, które mają duży wpływ na nawilżanie skóry – ich zadaniem jest przywrócenie fizjologicznego pH skóry. Co jakiś czas możemy również udać się do kosmetyczki i poddać specjalnym zabiegom nawilżającym, które zachowają naszą skórę w doskonałej formie przez długi czas. A w jaki sposób możemy pomóc sobie jeszcze na co dzień? Starajmy się przebywać w pomieszczeniach dobrze nawilżanych lub zainwestujmy w nawilżacz powietrza, spryskujmy twarz mgiełkami odświeżającymi przed wyjściem na dwór w ciągu dnia, a do naszej diety wprowadźmy produkty bogate w witaminę A oraz cynk – dzięki tym składnikom skóra nie będzie się łuszczyć i nie wysuszy się. Pamiętajmy, że codzienna pielęgnacja skóry (więcej tutaj) jest bardzo ważna i od niej zależy też nasze samopoczucie – jeśli zadbamy o siebie już za młodu, nasza skóra odwdzięczy się nam tym w przyszłości.

Dodaj komentarz